> ?unnamed?

Mobilnost u Graz

Autor: Jelena Paić, 19. 4. 2024. 10:10

Posljednje pripreme za naše grupno putovanje u Graz u sklopu našeg projekta

Izrađujemo i pripremamo poklone za naše prijatelje iz VS Triester. Zahavljujemo i našim dragim prijateljima i sponzorima koji su nam pomogli pri pripremi poklona: Muzej Grada Umaga, Turistička zajednica Grada Umaga, Ogranak Matice hrvatske u Umagu, obitelj Martinčić iz Juricana.
Jedino što nam preostaje je spremiti putne torbe i veselo krenuti prema Grazu.
Pratite naše objave sljedeći tjedan jer ćemo vas  svakodnevno izvještavati o svim našim aktivnostima.

Učiteljice:
Sara Majdak, mag. prim. educ i Aurika Matković, učiteljica savjetnica

Autor: Jelena Paić, 12. 4. 2024. 10:25

Obilježavanje Dana hrvatske glagoljice i glagoljaštva - 22. veljače

Erasmus+ KA1 projekt

„POVEŽIMO SE! (LET'S CONNECT!)“

Učenici OŠ Marije i Line uključili su se u obilježavanje Dana glagoljice kroz izvannastavnu aktivnost „Glagoljaši“. Povodom Dana hrvatske glagoljice i glagoljaštva izrađivali su magnete i izvezli jastučnice. Ukrasne jastuke s motivom glagoljice postavili su na školske sofe.

Manda Vuk, prof.

Učenici Marije i Line uključili su se u obilježavanje Dana glagoljice kroz izvannastavnu
aktivnost „Glagoljaši“. Povodom Dana hrvatske glagoljice i glagoljaštva izrađivali su magnete i
Manda Vuk, prof

Kreativna nastava

Autor: Jelena Paić, 12. 4. 2024. 11:01

„POVEŽIMO SE! (LET'S CONNECT!)“

Jedan od ciljeva Erasmus+ projekta „Povežimo se!“  je kreativno i iskustveno učenje. Učenici su na izvannastavnoj aktivnosti izrađivali prirodne sapune od lavande te na taj način usvojili znanja i vještine za održivi razvoj i poduzetništvo.

Bogatiji fond Knjižnice

Autor: Jelena Paić, 10. 4. 2024. 12:19

Nakon job shadowinga na Malti naša Knjižnica bogatija je zanimljivim knjigama na engleskom jeziku

[više]

Strukturirani tečaj „Stress and conflict management: the way to resilience and satisfaction“

Autor: Alenka Banić Juričić, 8. 4. 2024. 13:08

Erasmus+ KA1 „Let's Connect! – Povežimo se!“

Strukturirani tečaj „Stress and conflict management: the way

to resilience and satisfaction“ na Tenerifama prof. Alenke Banić Juričić

Stranica projekta

Autor: Jelena Paić, 19. 1. 2024. 10:17

Web stranica projekta koju vodi mag. Matea Selimović

AI

Autor: Jelena Paić, 25. 3. 2024. 10:50

Mateo Kolnrekaj i Luka Motušić izradili plakat o Umjetnoj inteligenciji

Strukturirani tečaj

Autor: Jelena Paić, 20. 3. 2024. 09:07

Strukturirani tečaj The 4Cs: Creativity, Critical Thinking, Communication and Collaboration in Schools u Irskoj prof. mentorice Martine Baljak

Istraživački usmjerena nastava

Autor: Jelena Paić, 7. 3. 2024. 13:23

Biodiversity of School Yard

Aktivnosti Reading Cluba

Autor: Jelena Paić, 29. 2. 2024. 11:35

Readers are Leaders

Učenici Reading Cluba su s knjižničarkom Jelenom izradilli od samoljepljivog kolaža natpis "Readers are Leaders". Učiteljice Alenka i Jelena su navedeni natpis vidjele na stručnom usavršavanju  u "Newark  School" na Malti pa su odlučile da bi bilo lijepo da krasi i našu Knjižnicu.

Autor: Jelena Paić, 22. 2. 2024. 21:59

Peti radni sastanak Erasmus+ tima

Klikom na prvi slajd, otvorit će se PPT prezentacija, a u nastavku se nalazi Zapisnik s 5. radnog sastanka KA1 projekta.

Pripremne aktivnosti

Autor: Jelena Paić, 22. 2. 2024. 12:39

Pripreme za grupnu mobilnost u Graz

Prošli tjedan poslali smo naša pisma upoznavanja našim prijateljima u Grazu. Učenici, koji u travnju putuju na grupu mobilnost u Volksschule Graz Triester, napisali su neke zanimljive činjenice o sebi. Ujedno, napisali smo i pismo na njemačkom jeziku u kojem smo naveli kako jedva čekamo dolazak u Graz  i upoznavanje novih prijatelja te stjecanje novih znanja i vještina.

Učiteljice Sara Majdak, mag.prim.educ i Aurika Matković, učiteljica savjetnica

Suradnja s austrijskom školom

Autor: Jelena Paić, 1. 2. 2024. 12:49

Suradnja sa školom VS Triester iz Graza

Naše pripreme za grupnu mobilnost koja nas očekuje u travnju započele su još prošle godine. S našim dragim prijateljima surađujemo i poznajemo se od svibnja 2023. kada smo bili domaćini njihovom Erasmus+ projektu. Tijekom božićnih praznika poslali smo im kekse i kiki bombone, te čestitke u kojima smo im zaželjeli sve najbolje u novoj godini. Naš paket je sretno stigao i posebno ih razveselio, a mi se veselimo skorašnjem druženju u Grazu. Ujedno, nama je stigla i njihova novogodišnja čestitka te se zahvaljuemo na lijepim željama.

Učiteljice Sara Majdak, mag. prim. educ. i Aurika Matković, učiteljica savjetnica

Erasmus+ kutak

Autor: Jelena Paić, 2. 2. 2024. 08:27

Novouređeni Erasmus+ kutak

Na jednom od Erasmus+ kutaka u holu u prizemlju preuređen je Erasmus+ kutak plakatima i slajdovima iz prezentacije s grupne mobilnosti učenika i učiteljica u Kičevo, Sjeverna Makedonija.
Autori prezentacije i kolaža fotografija su učenici: Mila Piškur, Emma Košturjak, Klara Curić i Gabriel Gazibarić, mentorice i pratiteljice učenicima su Matea Selimović i Željka Čikeš. Koordinatorica projekta Alenka Banić Juričić pripremila je materijale u alatu Canva za tisak i objavu.

Autor: Jelena Paić, 2. 2. 2024. 08:55

Na Učiteljskom vijeću od 9. siječnja 2024. predstavljene su aktivnosti praćenja nastave u privatnoj školi Newark School na Malti

Na Učiteljskom vijeću od 9. siječnja 2024. progfesorice Alenka Banić Juričić i Jelena Piać predstavile su aktivnosti praćenja nastave u privatnoj školi Newark School, Sliema, Malta, a u uvodnom dijelu je koordinatorica projekta sve nazočne upoznala s projektom i glavnim aktivnostima tijekom trajanja projekta.

Klikom na prvi slajd, otvorit će se PPT prezentacija.

[više]

Virtualna izložba radova čitateljskih klubova

Autor: Jelena Paić, 26. 1. 2024. 13:47

Virtualna izložba učeničkih radova - Reading club i Čitateljski klub "Od Melite do Matilde"