Novi naslovi knjiga za učitelje i nastavnike u školskoj knjižnici

Ovdje možete pogledati novonabavljenu stručnu literaturu u 2023godini potrebnu za rad nastavnika s našim učenicima.

Novi naslovi u 2023.

Autor: Jelena Paić, 29. 9. 2023. 11:44

Zbirka zadataka iz kemije za osnovnu školu, Alfa, 2023.

Zbirka je namijenjena učenicima i učiteljima te roditeljima učenika čiji je cilj kvalitetno ostvarivanje odgojno-obrazovnih ishoda predmetnog kurikuluma Kemije. Namijenjena je usvajanju i uvježbavanju nastavnih sadržaja, pripremi za provjere znanja, natjecanja od školske do državne razine i pisanju nacionalnih ispita. Na samom kraju Zbirke nalaze se rješenja svih zadataka, u koja valja po preporuci autora zaviriti tek kada ste samostalno riješili zadatak, kako bi zadovoljstvo postignutim bilo veće. Zbirku je odobrila Agencija za odgoj i obrazovanje.

Autor: Jelena Paić, 29. 9. 2023. 11:37

Zbirka zadataka iz fizike za darovite učenike i natjecanja u osnovnoj školi, Alfa, 2022.

Zbirka zadataka iz fizike za darovite učenike i natjecanja u osnovnoj školi prvenstveno je namijenjena darovitim učenicima sedmog i osmog razreda osnovne škole te učenicima koji se natječu u znanju, zatim njihovim učiteljima i mentorima kao dodatni obrazovni materijal koji prati novi kurikulum i domene nastavnog predmeta Fizika koje je propisalo Ministarstvo znanosti i obrazovanja.

Podijeljena je na cjeline: Tijela i tvari, Međudjelovanje tijela, Energija, rad i snaga, Unutarnja energija, Električna struja, Gibanje i sila, Valovi i Praktični zadatci te sadrži prilog Primjena stupčastih dijagrama u zakonu očuvanja energije i rješenja zadataka. Budući da zbirka prati nastavni sadržaj, daroviti učenici mogu kontinuirano rješavati složenije zadatke produbljujući i dopunjavajući svoje znanje. Zbirka uključuje konceptualne, numeričke i praktične zadatke visokih kongitivnih razina u svakoj cjelini. Zadatci su osuvremenjeni, zanimljivi i zabavni, približeni učenicima kako bi stekli vještine i sposobnosti potrebne u svakodnevnom životu. Tematika zadataka educira ih o suvremenim tehnologijama, povijesti Republike Hrvatske i svijeta te povezuje obrazovne ishode i teme drugih prirodoslovnih predmeta.

Autor: Jelena Paić, 29. 9. 2023. 11:06

Prihvati izazov 5 : Priručnik sa zadatcima iz matematike za rad s datovitim učenicima u petom razredu osnovne škole, Alfa, 2022.

„Prihvati izazov 5" priručnik je sa zadacima iz matematike za rad s darovitim učenicima u petom razredu osnovne škole. Posebno je namijenjen onim učenicima koji se pripremaju za matematička natjecanja. Priručnikom se mogu koristiti i učitelji matematike za pripremanje dodatne nastave te za pripremu učenika za natjecanja na svim razinama. Podijeljen je u šest većih poglavlja koja prate izvedbeni kurikulum Matematike u petom razredu.

Autor: Jelena Paić, 29. 9. 2023. 11:02

Laka matka 8 : Radna bilježnica s rješenjima, postupcima i uputama za rješavanje zadataka, Alfa, 2023.

Autor: Jelena Paić, 29. 9. 2023. 11:00

Laka matka 7 : Radna bilježnica s rješenjima, postupcima i uputama za rješavanje zadataka, Alfa, 2023.

Autor: Jelena Paić, 29. 9. 2023. 10:14

Laka matka 6 : Radna bilježnica s rješenjima, postupcima i uputama za rješavanje zadataka, Alfa, 2023.

Radna bilježnica podijeljenja je na poglavlja, a svako poglavlje sadrži radne listiće za učenje gradiva. U radnom listiću svaki zadatak ima više predzadataka i osmišljeni su tako da je prvi (a) predzadatak detaljno riješen, a ostali su podzadatci slični pa učenici gradivo matematike mogu samostalno naučiti. Nakon radnih listića nalazi se listić za ponavljanje naučenog, a nakon njih kartice za brzo učenje. Na kraju poglavlja su rješenja zadataka.

Autor: Jelena Paić, 29. 9. 2023. 10:10

Laka matka 5 : Radna bilježnica s rješenjima, postupcima i uputama za rješavanje zadataka, Alfa, 2023.

Radna bilježnica podijeljenja je na poglavlja, a svako poglavlje sadrži radne listiće za učenje gradiva. U radnom listići svaki zadatak ima više predzadataka i osmišljeni su tako da je prvi (a) predzadatak detaljno riješen, a ostali su podzadatci slični pa učenici gradivo matematike mogu samostalno naučiti. Nakon radnih listića nalazi se listić za ponavljanje naučenog, a nakon njih kartice za brzo učenje. Na kraju poglavlja su rješenja zadataka.