Eko grupa "Lavanda"

Eko grupa „Lavanda“

VODITELJICA: Anita Pijak, prof.

UČENICI: 7. i 8. razreda.

VRIJEME ODRŽAVANJA GRUPE: 7. sat ponedjeljkom, utorkom i srijedom.

MJESTO ODRŽAVANJA: Učionica br.35

Učenici čiste cvjetiće sa stabljike i čiste lavandu

ČIME SE BAVE: Čiste lavandu,skidaju cvjetiće sa stabljike, pakiraju cvjetiće u vrećice

koje su sašile učiteljice Snježana Paripović, Štefanija Kaligari, Marija Purišić i neke mame učenika.Ubuduće će i učenici šivati vrećice. Dug je put lavande od branja pa do spremanja u vrećice. Naime, lavanda se suši na stolovima u učionicama, treba se sušiti nekoliko dana prije nego što se odvoji cvijet od stabljike.

Učenici također sade lavandu, orezuju je (režu je da poprimi lijepi oblik), uzimaju reznice kako bi posadili novu lavandu.Također treba čupati korov, a u tome im pomažu naši vrijedni kućni majstori Silvano, Dario i Robert te suprug gospođe Pijak, Ivica.  Sadnjom lavande oplemenjuju školski okoliš. Zaključujemo da Eko grupa „Lavanda“ ima pune ruke posla.

Godine 2006. posadili su oko 250 sadnica, dok su ove godine u travnju posadili 80 sadnica.

Učenici beru i orezuju lavandu.

Anitin sin Ivan svako toliko pomaže Eko grupi

NATJECANJA: Dali su svoj doprinos u natjecanju za Najljepši školski vrt, na kojem je naš školski vrt osvojio nagradu u kategoriji mediteranskih vrtova u školskoj godini 2011./12.

Proizvodi od lavande spremni za prodaju

LAVANDA SE KORISTI : Koriste lavandu za proizvodnju sapuna. Kao članovi Učeničke zadruge prodaju vrećice lavande, sapun od lavande,  a novac od prodanih proizvoda već se koristio u humanitarnim akcijama koje je provodila Škola.

PROMOVIRAJU: Zdrav život, poduzetnički duh i nove vještine koje učenici stječu na Eko grupi.

Mara Došen, 6.c

Fotografije obradila: Tonka Čikeš, 6.c

Foto: Jelena Paić Hrbat

Voditeljica Novinarske grupe: Jelena Paić Hrbat, prof. i dipl. knjižničar

« Ožujak 2024 »

Trenutno nema objavljenih natječaja i javnih poziva za zapošljavanje.