Erasmus+ Projekt

Autor: Maja Lalić, 16. 2. 2022.

Erasmus+ Projekt

Let's ALL Go to the Theatre of European Dreams

(Krenimo u kazalište europskih snova)

Više o projektu možete saznati iz prezentacije koju možete preuzeti​ OVDJE.

Školska koordinatorica projekta, prof. Alenka Banić Juričić, prof. savjetnik, predstavila je 8. veljače 2022. godine nazočnim članovima Učiteljskog vijeća novi Erasmus+ projekt koji je službeno započeo i trajat će do lipnja 2024. godine.

U zajedničkom Partnerstvu nalazi se 7 partnerskih ustanova. Glavni nositelj projekta je neprofitna organizacija ASOCIATIA CONTAB ETIC EXPERT iz Rumunjske, a ostale partnerske ustanove su osnovne škole iz: Velike Britanije, Francuske, Malte, Turske, Bugarske te naša škola.

Projekt je pokrenut  iz razloga što svaka od partnerskih škola ima probleme vezane za prisutnost nekih od oblika vršnjačkog nasilja te su nužno potrebne inovativne metode i tehnike za suzbijanje takvih negativnih vrsta ponašanja. Primijećeno je da tradicionalne, uobičajene metode koje škole koriste,nisu bile učinkovite.

Ovaj projekt će poučiti  učitelje, koji budu u njemu sudjelovali, kako koristiti drugačije, inovativne metode i tehnike za suzbijanje nasilničkih oblika ponašanja. Metode i tehnike koje ćemo naučiti zasnivaju se na uporabi inovativnih dramskih tehnika, primjerice P4C - Philosopy for Children (Filozofija za djecu) i Boalova metodologija Kazališta potlačenih (Theatre of the Oppressed), za koje su stručnjaci škole iz VB i neprofitna organizacija iz Rumunjske.

Koordinatorica je pozvala učitelje i članove stručne službe da se priključe projektu.