> Natjecanja

Uspjesi na natjecanjima u 2010.

Autor: Adela Granić, 9. 6. 2010.

Na školskoj razini natjecanja sudjelovalo je 311 učenika, dok je na županijskim, međužupanijskim, poluzavršnim i državnim natjecanjima našu Školu, Grad i Županiju predstavljalo 176 učenika.

ŽUPANIJSKA RAZINA NATJECANJA

Za osvojeno 1. mjesto na županijskoj smotri LIK nagrađeni su Vanessa Šorgo i Kristina Krištić, za osvojeno 2. mjesto nagrađeni su Evan Dagostin, Samanta Duvnjak i Ana Klobučar, dok su 3. mjesto zauzeli mladi likovnjaci Lejla Šećo i Vedran Šolić. Mentorice naših malih umjetnika su učiteljice Gordana Jašarević, Aurika Matković i Marisa Kodilja te prof. Danica Sardelić.

Na županijskom natjecanju iz geografije 1. mjesto osvojio je Vedran Juričić, 2. mjesto Antonio Andrić, dok je 3. mjesto pripalo Filipu Čuljku. Profesori Štefanija Kaligari i Tonko Čikeš pripremali su naše male geografe.

Maikol Hrvatin sa prof. mentoricom Sanjom Zakinjom osvojio je 1. mjesto na županijskom natjecanju iz biologije.

Županijsko natjecanje iz njemačkoga jezika donijelo je Priski Lukin 2. mjesto, mentor Vladimir Samaržija.

Na županijskom natjecanju iz vjeronauka grupa učenika: Jelena Bošnjak, Ruben Krasti, Natan Radetić i Lana Krnic pod vodstvom vjeroučiteljice Snježane Kruhak osvojila je 2. mjesto.

Pod vodstvom prof. Lydije Lugar ekipa naše škole u sastavu: Jelena Bošnjak, Vedran Juričić, Maja Krmpotić i Ivana Katarina Milinković osvojila je 3. mjestu na županijskom Eko kvizu "Lijepa naša".

Na županijskoj smotri LiDraNo literarni radovi Rebeke Paripović, Kristin Balenović, Matee Ouahchia i Davida Weitzera predloženi su za državnu smotru, a njihove mentorice su profesorice Vinka Burolo i Vesna Janjiš.

Na županijskoj razini natjecanja ekipa stolnog tenisa u sastavu: Ana Peroš, Matea Tončić i Assol Judit Mirochnitschenko pod vodstvom mentora Ante Sankovića osvojila je 2. mjesto. Na županijskom krosu trkači Adrijan Beliga, Martin Barbarić i Bruno Premužić zauzeli su 2. mjesto, mentor. prof. Milan Nilaš.

POLUZAVRŠNA I MEĐUŽUPANIJSKA  RAZINA NATJECANJA

Za osvojeno 1. mjesto na županijskom te 3. mjesto na poluzavršnom natjecanju u badmintonu nagrađuju se muška i ženska ekipa u sastavu: Vedran Juričić, Arijan Žmak., Ivan Živko, Chiara Vladilo, Nikki Bernobić i Marija Čukić. Na natjecanje ih je vodio prof. Milan Nilaš. Vedrana Gržinić, prof., vodila je rukometašice koje su osvojile 1. mjesto na županijskom i 3. mjesto na poluzavršnom natjecanju, a one su: Žana Maras, Priska Lukin, Ivana Katarina Milinković, Roberta Ivkić, Valentina Boroša, Martina Kozlović, Sara Imamović, Mateja Darežić, Emily Šorgo, Daliborka Matić, Aleks Sorčić, Sandra Jurković, Timea Komlenić, Dorotea Hum i Sanja Mihajlović.

DRŽAVNA RAZINA NATJECANJA

Sa svojim novinarskim radom Mirna Musulin s mentoricom Vesnom Janjiš predstavila je našu Školu na državnoj smotri LiDraNo. Na državnom natjecanju iz matematike Maikol Hrvatin pod vodstvom mentorice Jelene Rihter, prof., našao se među najboljim matematičarima 7. razreda. Pod vodstvom Tonka Čikeša, prof., učenica 5. razreda Jelena Bošnjak na državnom natjecanju učenika osnovnih i srednjih škola u znanju iz geografije zauzela je visoko 10. mjesto.

I ove godine članovi Podmladka Crvenog križa nanizali su još jedan uspjeh. Ekipa u sastavu: Valentina Ćurćibašić (kao vođa ekipe), Valentina Veladžić, Žana Maras, Rebeka Paripović, Alen Jakupović i Ivan Bernatović osvojila je 1. mjesto na međužupanijskom i državnom natjecanju. Učenike su pripremali defektologinja Sanja Hećimović-Šestan te aktivisti CK Bujštine Željko Napravnik i Tadej Blaško.