Projekt "Što se u moru skriva? Cosa nasconde il mare?"

Autor: Maja Lalić, 8. 11. 2022.

Digitalna knjiga „ Fish of the Adriatic Sea“ (Ribe Jadrana)

E-knjiga je nastala koncem prošle školske godine kao rezultat rada učenika 6.d razreda (sadašnji 7.d),  koji su pohađali Izvannastavnu grupu "English is Fun“. Napravljena je kao među predmetna tema (korelacija engleskog i prirode) u sklopu EU projekta „Što skriva more?“ Cosa nasconde il mare?

Projekt promiče važnost zdrave prehrane koja uključuje redovitu konzumaciju ribe i ribljih proizvoda. Učenici su se bavili istraživačkim radom na internetu i drugim dostupnim izvorima, tražili na internetskim stranicama fotografije različitih vrsta riba Jadranskog mora, obrađivali ih te potom smišljali i pisali na engleskom jeziku kraći tekst za vrstu ribe koju su odabrali. U tekstu je trebalo prvo imenovati ribu na hrvatskom i engleskom te potražiti latinski naziv, opisati veličinu i izgled te navesti u kojem dijelu Jadrana ta vrsta pretežito živi i čime se hrani.

Na kraju smo materijale usustavili i uobličili u e-knjigu izrađenu u besplatnoj verziji digitalnog web alata "Book Creator". Alat omogućava umetanje fotografija i teksta, uređivanje teksta i pozadine te dodavanje glasa.

Učiteljica: Alenka Banić Juričić