Uspjesi na natjecanjima

Autor: Jelena Paić, 10. 5. 2022.

MEĐUNARODNO NATJECANJE "HIPPO ENGLISH LANGUAGE OLYMPIAD - ENGLISH WITHOUT BORDERS"

Josip Funtek pod mentorstvom prof. Tamare Kleut osvojio je 3. mjesto  te ostvario izravan plasman na listu Svjetskih finalista te će se u rujnu natjecati na trodnevnom svjetskom natjecanju u Rimu

Naša škola je po prvi puta bila domaćin izlučnog kruga međunarodnog natjecanja u poznavanju engleskog jezika HIPPO English Language Olympiad – English Without Borders (Engleski bez granica) u organizaciji udruge Hippo Global Association sa sjedištem u gradu Terni u Italiji.

Međunarodni projekt „Hippo Olimpijada“ osmišljen je s ciljem promoviranja engleskog jezika među učenicima i učiteljima cijeloga svijeta te poticanja učenika različitih uzrasta na konstruktivna natjecanja putem međunarodno priznatih ispita.

Natjecanje se svake godine organizira u tri razine: školska, državna i međunarodna.

Izlučni krug je održan u našoj školi 11. ožujka 2022. godine. Ukupno je bio prijavljeno 76 učenika iz naše škole i 25 iz talijanske, koji su se natjecali u četiri kategorije: HIPPO LITTLE (3. razred), HIPPO 1 (4. i 5. razred), HIPPO 2 (6.razred) i HIPPO 3 (7. i 8. razred).

Od ukupno 76 naših učenika, na državno natjecanje pozvano je njih 8, kako slijedi:

1. Aristea Kozina, 3. a

2. Gabrijel Matijević, PŠ Bašanija

Mentorica: Alenka Banić Juričić, prof.

3.  Josip Funtek, 4. c

4.  Aurora Djidoda, 4. c

5.  Sara Mađarac, 7. c

Mentorica: Tamara Kleut, prof.

6. Ivano Malbašić, 5. b

7. Lara Pujagić, 5. b

Mentorica: Vesna Srdoč Lekšan, prof.

8. Marina Bošnjak, 5. c

Mentorica: Mirjana Rožina, prof.

Natjecanje je održano online 8. travnja u TOŠ Galileo Galilei, zbog tehničkih poteškoća kod nas. Rezultati svih 50 država sudionica iz cijelog svijeta objedinjeni su te smo 3. svibnja saznali rezultate Predivna vijest koja nas je sve oduševila jest da je naš učenik Josip Funtek, 4. c (mentorica Tamara Kleut),  ostvario izravan plasman na listu Svjetskih finalista za kategoriju HIPPO1, osvojivši visoko 3. mjesto, što znači da ne sudjeluje na regionalnim kvalifikacijama za svjetsko finale. Učenik u pratnji mentorice putuje krajem rujna u Rim na Svjetsko finale!

Čestitamo im na ovom fenomenalnom uspjehu!

Školska koordinatorica za Hippo:

Alenka Banić Juričić, prof. savjetnik