Autor: Maja Lalić, 13. 1. 2021.

Dragi učenici, poštovani roditelji,

18. siječnja 2021. godine kreće drugo polugodište. Iako smo se svi nadali i radovali početku drugog polugodišta u školskim klupama u našoj školi, zbog loše epidemiološke situacije Stožer civilne zašite Istarske županije je donio Odluku prema kojoj se:

1. učenici razredne nastave (1. do 4. razred) vraćaju u školske klupe 18. siječnja 2021. i prate nastavu prema Modelu A (u školi),

2. učenici predmetne nastave prate nastavu prema Modelu C od 18. siječnja 2021. do 29. siječnja 2021. (online)

Nastava za učenike odvija se prema uobičajenom rasporedu i u realnom vremenu za sve učenike. Učenici predmetne nastave su u obvezi biti prisutni svim satima i aktivno sudjelovati u radu na satu, te se ponašati u skladu s pravilima rada u virtualnim učionicama. Ukoliko netko od učenika nema adekvatnu informatičku opremu neka se javi svom razredniku odnosno u školu.

Ovdje preuzmite Odluku Stožera civilne zaštte Istarske županije o početku nastave u  2. polugodištu.

Apeliram da se pridržavate se svih preporučenih epidemioloških mjera kako bi se epidemiološka situacija popravila, a samim tim se i svi naši učenici vratili u školske klupe. Roditelji su u obvezi mjeriti svakodnevno temperaturu svoje djece i upisivati ih notes, a dijete ne slati u školu pri pojavi bilo kojeg respiratornog simptoma ili drugog vezanog uz COVID-19.

1.       POVIŠENA TJELESNA TEMPERATURA,

2.       GUBITAK OSJETA OKUSA ILI MIRISA,

3.       SUHI KAŠALJ,

4.       UMOR,

5.       BOLOVI,

6.       GRLOBOLJA,

7.       PROLJEV,

8.       GLAVOBOLJA,

9.       OSIP ILI PROMJENA BOJE PRSTIJU NA RUKAMA ILI NOGAMA.

Molim Vas, da za svaki izostanak isti dan obavijestite razrednika, a osobito ako se radi i o najmanjoj sumnji na COVID ili povišenoj temperaturi (37,2 i višoj). Važno je da se svi imamo razvijenu kolektivnu odgovornost jer jedino tako možemo stati ili barem ublažiti posljedice bolesti izazvane COVID-19.

U školi redovito provodimo preporučene epidemiološke mjere dezinfekcije i nastojimo što je više moguće zaštiti i učenike i djelatnike, a da bi to bilo uspješno iznimno nam je važna Vaša suradnja i podrška.

Ovim putem htjela bih Vam zahvaliti na dosadašnjoj suradnji, potpori i odgovornosti koju ste pokazali Vi i Vaša djeca u ovoj „Novoj normalnoj“ situaciji.

Također, želim svima puno zdravlja u novoj 2021. godini, ljubavi, sreće, međusobnog razumijevanja, a našim učenicima puno petica. Veliko srce znam da imate jer ste ga svi pokazali ovih dana.

Ostanite zdravi.

Svako dobro,