Naputci roditeljima

Autor: Tanja Dimnik, 8. 5. 2020.

Naputci roditeljima - razredna nastava u školi u ponedjeljak, 11. 5. 2020.

Naputke možete preuzeti pod više...

NAPUTCI RODITELJIMA:

1. Svaki dan prije dolaska u školu djetetu trebate izmjeriti tjelesnu temperaturu, te ga u slučaju povišene temperature ne smijete dovesti u školu. Ukoliko dijete ima povišenu temperaturu, telefonom na br. 091 441 4920 javite ravnateljici i izabranom pedijatru ili liječniku obiteljske medicine, radi odluke o testiranju i liječenju djeteta. Djeca sa znakovima drugih zaraznih bolesti također ne dolaze u školu.

2. Roditelji, skrbnici ili osobe navedene u izjavi dovode i odvode djecu u školu na način da ne ulaze u prostor škole (kao ni školsko dvorište), osim u krajnjoj nuždi, pri čemu zadržavaju distancu od najmanje 2 metra u odnosu na druge roditelje/skrbnike i djecu. Kada god je moguće, u pratnji djeteta treba biti odrasla osoba koja ne spada u rizičnu skupinu na obolijevanje od COVID-19, to jest nije starije životne dobi (65 i više godina) niti je kronični bolesnik. Roditelji/skrbnici ne smiju dovoditi niti odvoditi djecu iz ustanova niti ulaziti u vanjske prostore (dvorište, vrt, igralište) i unutarnje prostore ustanove ako imaju povišenu tjelesnu temperaturu, respiratorne simptome poput kašlja i kratkog daha ili koji su pod rizikom da su mogli biti u kontaktu s osobama pozitivnim na COVID-19 ili su pod sumnjom da bi mogli biti zaraženi s COVID-19 a pogotovo ako su u samoizolaciji jer tada ne smiju izlaziti iz kuće.

3. Učenici dolaze i odlaze iz škole sa školskom torbom, te svoju opremu i pribor ne dijele s drugim učenicima.

4. Pri ulasku u školu dijete ulazi tako da odlazi do hodnika ispred učionica gdje će se nalazi pripremljeno mjesto za odlaganje cipela i jakni. Obuva papuče koje donosi u zasebnoj jednokratnoj plastičnoj vrećici ili platnenoj koja se može oprati, a na kojoj piše ime i prezime učenika. Pere ruke sapunom i vodom. U svakoj će se učionici nalaziti i dezinfekcijsko sredstvo te jednokratni papirnati ubrusi.

5. Djeca u školi ne nose zaštitne maske, a nošenje rukavica nije preporučljivo. Djecu treba poticati da ne dodiruju usta, nos, oči i lice. Treba ih poticati da redovito i pravilno peru ruke, a prilikom kihanja i kašljanja trebaju okrenuti lice od drugih osoba, prekriti usta i nos laktom ili papirnatom maramicom. Tijekom boravka u školi i pod odmorima ne napuštaju učionicu, osim potrebe odlaska na toalet i pranja ruku, odnosno za vrijeme velikog odmora pod nadzorom učiteljice.

6. Nastava Engleskog jezika, Katoličkog i Islamskog vjeronauka te Talijanskog jezika (u drugom razredu) odvija se na daljinu kao i do sad. Nastava TZK se ne održava. Školski sat traje 45 minuta, raspored sati dostavit ćemo Vam do kraja tjedna i objaviti na stranicama škole.

7. Prilikom odlaska učenika iz škole, roditelji/skrbnici/osobe koje dolaze po dijete u školu ne smiju ulaziti u prostor škole i školskog dvorišta, već čekaju učenike na stražnjem ulazu (metalna ograda, prilaz s parkinga) u dogovoreno vrijeme, poštujući mjere sigurnosnog razmaka. Školsku rezervnu obuću djeca ne ostavljaju u školi, nego ju nose sa sobom.

Molimo Vas da pri dolasku i odlasku iz škole vodite računa o dogovorenom mjestu i vremenu, te da budete točni.

Z A H V A LJ U J E M O, čuvajući sebe, čuvamo druge!

Ravnateljica: Sanja Zakinja, prof.