Završni sastanak na Malti

Autor: Jelena Paić, 22. 2. 2024.

Završni sastanak koordinatora i sudionika u projektu

na Malti od 12. do 16. 2. 2024.

Susret s predsjenikom Republike Malte i uručenje tradicionalnog poklona, istarskog kažuna

Predstavnice naše škole, ravnateljica Sanja Zakinja, koordinatorica projekta i učiteljica engleskog i talijanskog jezika Alenka Banić Juričić, učiteljica talijanskog jezika i zamjenska koordinatorica Martina Baljak te učiteljica engleskog jezika Darija Barbić otputovale su 11. veljače 2024. godine u radni posjet partnerskoj školi „Newark School“ u turističko mjesto Sliema na Malti. Letjele smo avionom iz Trsta za Maltu i prvi dan se smjestile u hotel u turističkom mjestu St. Julian. Sljedeći dan je bio predviđen za dolaske pa smo ga proveli u razgledu poznatog povijesnog mjesta M'dine koja je magnet mnogobrojnim turistima.

U utorak, 13. 2. 2024. započeo je radni program koji smo dobile dva tjedna prije odlaska na mobilnost. U mjestu Floriana, na ulazu ureda firme „Future Focus Ltd.“, u čijem vlasništvu se nalazi partnerska škola „Newark School Malta“, dočekala nas je vlasnica privatne škole, gđa Rosanne Galea. Smjestili smo se u dvoranu za radne sastanke gdje je svaka partnerska škola predstavila aktivnosti koje su odrađene tijekom dvije godine trajanja projekta. Prije dolaska na Maltu, svaki koordinator je trebao pripremiti prezentaciju ili video sa svim aktivnostima. Naša prezentacija nalazi se u privitku. Nakon ručka imali smo izvanučioničnu radionicu, a zatim se uputili u razgled La Vallette, glavnoga grada Malte.

Svi predstavnici ispred škole „Newark School Malta“

U srijedu, 14. veljače, škola domaćin organizirala je izlet autobusom i trajektom na obližnji otok Gozo, gdje smo proveli dan družeći se i upoznavajući povijesno-kulturne ljepote otoka.

U četvrtak, 15. veljače, na ulazu u privatnu međunarodnu školu „Newark School“ dočekala nas je ponovo vlasnica Rosanne Galea te nas povela u obilazak škole. Taj dan u školi nije bilo redovne nastave jer su taj dan došli u najavljeni posjet školi predsjednik Republike Malte George Vella i njegova supruga. Za tu priliku upriličen je kratki program učenika, a s predsjednikom smo se imali priliku svi fotografirati malo s njim popričati. Tom prilikom, naše predstavnice su uručile tradicionalni istarski kažun koji je izradila Sabrina Fatorić-Bertović, prof. likovne kulture. Također smo razmijenili poklone između partnerskih škola, a za naše poklone je bila zaslužna učiteljica vjeronauka Manda Vuk i njezina grupa učenika „Mladi Glagoljaši“.

Naše predstavnice s potvrdama o sudjelovanju

Nakon odlaska predsjednika održan je kraći sastanak tijekom kojega su svim timovima uručene Potvrde o sudjelovanju. Navečer smo bili pozvani na službenu Erasmus+ večeru u restoran „Cuba“ u St. Julianu.

Svi predstavnici projekta s predsjednikom Republike Malte u partnetrskoj školi „Newark School Malta“

S mobilnosti smo se vratile 16. 2. 2024. prepune dojmova i bogatije za nova iskustva i nove Erasmus prijatelje.

Autorica: koordinatorica projekta Alenka Banić Juričić, prof. engleskog i talijanskog u zvanju savjetnice

Poveznica za PPT: