Autor: Maja Lalić, 11. 9. 2023.

Mališani Babića, Petrovije i Bašanije uživali u Olimpijskom danu NK Umaga

Nogometni ponos Umaga jutros je organizirao općeprihvaćenu manifestaciju kojom se promiče važnost bavljenja sportom. Olimpijskom danu Nogometnog kluba Umag odazvala su se djeca područnih škola Babići, Petrovija i Bašanija, točnije 61 učenika i učenice, kojima su umaški nogometaši osigurali nezaboravno iskustvo. Olimpijski dan, opće prihvaćena manifestacija koja promiče važnost bavljenja sportom i olimpijska načela izvrsnosti u svakom području te razumijevanje, mir i solidarnost među ljudima kao sastavnice olimpijskog djelovanja, promovirani su djeci i učiteljicama od prvih do četvrtih razreda područnih osnovnih škola Babići, Petrovija i Bašanija.

- Uz pomoć naših trenera organizirali smo djeci sportsko jutro, prepuno igre i smijeha. Iako se neki od njih već bave sportom, posebno veseli to što smo ih današnjim treningom, igrom i druženjem dodatno motivirali i zainteresirali da se bave sportom. Neke od njih već danas očekujemo na prvom treningu u Školi nogometa NK Umag - otkrila je dopredsjednica umaškog kluba Dragana Krizmanić.

Za mališane područnih osnovnih škola bio je to svakako poseban dan. Kako djeci jer njihovi osmjesi, pitanja kada će ponoviti ovakvo druženje, odnosno "zašto je već gotovo" i rečenice "ovo mi je najbolji dan" svakako su dodatna motivacija svima u obrazovanju i sportu. Pogotovo kako da obilježavanje ovog dana postane tradicija u NK Umagu, odnosno potvrda da sve što rade u umaškom klubu vrijedi i donosi ono najvažnije, a to je da se djeca (i roditelji s njima) žele baviti sportom i shvaćaju njegovu važnost.

- Posebna zahvala ide učiteljici Sanji iz PŠ Babići na incijativi te našim trenerima koji su se potrudili osmisliti najbolju moguću zabavu našim najdražim i najmanjim gostima. Veselimo se novim druženjima, zaključila je Krizmanić.

Tekst i foto preuzeti s portala Glasa Istre