Osnovna škola Marije i Line Umag

Natjecanja

Autor: Adela Granić, 5. 6. 2015.

USPJESI NAŠIH UČENIKA NA NATJECANJIMA

Na XXI. Državnom natjecanju iz talijanskog jezika koje je održano od 19. do 21.travnja 2015. u Osnovnoj školi Jurja Dalmatinca u gradu Pagu, učenica Ana Auguštin (8.a) osvojila je 3. mjesto u kategoriji C pod mentorstvom Jasenke Ružić, prof.

Na XXI. Državnom natjecanju iz njemačkog jezika od 21. do 23. travnja 2015. u Osnovnoj školi Brodarica u Brodarici pored Šibenika, učenik William Emanuel Čuturić (8.c)  osvojio je 3. mjesto u kategoriji B., mentor Vladimir Samaržija, nast.

Na Državnom natjecanju iz njemačkog jezika za učenike povratnike koje su organizirali Goethe Institut i Agencija za odgoj i obrazovanje, učenica Andrea Iva Ojdanić (8.c) osvojila je 1. mjesto pod mentorstvom Vladimira Samaržije i Adele Granić, prof. i dipl. bibliotekar.

Na kvizu u poznavanju hrvatskoga jezika i književnosti, povijesti, geografije i vjeronauka Hrvatskog katoličkog radija „Pametna pitanja za pametne glave“ naše učenice Tea Zubak (6.a), Lena Otočan (6.a), Gloria Bošnjak (6.a) i Tamara Butković (6.a) pobijedile su u četiri kruga natjecanja pod vodstvom vjeroučiteljice Snježane Kruhak. Na žalost, u četvrtom krugu su izgubile i nisu se plasirale u polufinale.

U krosu su naši dječaci osvojili 1. mjesto na državnom prvenstvu pod vodstvom Vedrane Gržibić, prof., a to su Erik Bučić (8.b), Luka Jašarević (8.c), Dominik Krčalić (7.d), a umjesto Stefana Mandića (8.d) nastupio je Lukas Božić (8.c). Djevojčice Lora Beliga (8.a), Ivana Stipanović (8.e), Vanessa Šorgo (8.e) i Lara Kraljević (7.d) osvojile su 4. mjesto na Županijskom natjecanju u krosu.

Rukometaši su na poluzavršnom natjecanju osvojili 2. mjesto, dok su rukometašice osvojile 4. mjesto na županijskoj razini, sve pod vodstvom Vedrane Gržinić. Sastav rukometaša je sljedeći: Marin Sinčić (8.d), Luka Krupić (8.d), Sven Matijević (7.d), Roko Blašković (8.b), Josip Maurović (7.b), Jan Manić (8.b), Andrea Manić (7.d), David Lekić (8.a), Lovre Labura (8.c), Patrik Banko (8.c), Damjan Pašić (8.b), Matija Rajković (7.d), Tin Sirotić (7.d) i Dominik Krčalić (7.d). Za ekipu rukometašica igrale su: Monika Pratljačić (7.b), Iva Popović (7.b), Nika Jović (7.b), Sara Hum (7.d), Renee Posavac (6.d), Leonarda Bardić (6.c), Lucija Blašković (6.c), Dora Brkljača (6.c), Korina Matković (6.c), Foška Klisović (6.c), Eni Jamnik (6.d), Ela Jeličić (5.d), Klaudia Gjini (6.c) i Lucija Grahek (6.d).

Na županijskom natjecanju u badmintonu dječaci su osvojili 3., a djevojčice 2. mjesto pod vodstvom Vedrane Gržinić, prof. Natjecali su se: Jan Manić (8.b), Admir Kalender (8.a), Filip Leindel (8.d), Erik Bučić (8.b), Mare Krapljanov (8.e), Mara Došen (8.c), Taša Grozdanić (7.c) i Tonka Čikeš (8.c).

U stolnom tenisu su Luka Auguštin (6.b), Lovro Selar (5.a), Filip Andrijašević (7.c) i Raul Makovac (6.b) osvojili 3., a Lora Beliga (8.a), Katrin Antunović (7.a), Tara Prodan (6.d) i Erika Hrvatin (7.a) osvojile 2. mjesto.

Uvijek pod vodstvom Vedrane Gržinić Tarin Špelić (5.c), Nina Banek (4.c), Lana Šusterajter (4.c), Mikela Banko (4.b), Jenny Bartolić (5.c) i Nina Prekali (5.c) osvojile su 2. mjesto na županijskom u gimnastici, a Ana Auguštin (8.a) osvojila je 3. mjesto na županijskom u plivanju.

Dječaci su osvojili 1. mjesto na županijskom u košarci pod vodstvom Milana Nilaša, prof. Našu Školu predstavljali su: Aljoša Vujin (6.d), Patrik Fabijanić (6.d), David Dragan (6.b), Borna Vrkljan (4. r. PŠ Murine), Erik Fabris (4.c), Marko Kralj (6.c), Filip Kapular (6.c), Fran Motušić (6.d), Roko Labura (6.a), Norman Zakinja (6.d) i Egon Maurel (6.d).

Tema ovogodišnjeg 17. LIK-a, odnosno natjecanja-izložbe učenika osnovnih škola iz područja vizualnih umjetnosti i dizajna, bila je posljednja zagonetka. Učenici od 5. do 8. razreda osnovnih škola razvijali su kreativnost kroz istraživački rad i spoznaju vizualne metamorfoze likovnog djela putem analize djela pop art pravca u umjetnosti. Među 10 odabranih radova u kategoriji osnovnih škola je i rad naše Vlatke Možar (6.d), mentorica Danica Sardelić, prof.

Jelena Paić Hrbat, prof. i dipl. knjižničar

''Što se u moru skriva?''

Erasmus+

TERMINKO

Svoje dijete za usluge u Službi školske i adolescentne medicine naručiti putem aplikacije Terminko.

Klikom na sličicu otvorit će vam se njihova mrežna stranica.

Pomoćnici u nastavi- SKP

Potvrde za učenike

VAŽNO !  Na poveznici

učenici i roditelji mogu samostalno preuzeti i ispisati e potvrdu o statusu redovitog učenika/ice škole.
Potvrde koje su izdane putem eDnevnika zamjenjuju u potpunosti potvrdu iz škole u svim pravnim poslovima te za izdavanje potvrde više nije potrebno podnositi zahtjev školi.