Erasmus+ Love Life

Autor: Maja Lalić, 26. 9. 2018.

PROJEKT LOVE LIFE

Nakon uspješno okončanog projekta  P.L.A.C.E.S. u OŠ Marije i Line, Umag krenuo je 1. rujna 2018. godine novi Erasmus+ projekt  “LOVE LIFE”.

Prema brojnim znanstvenim istraživanjima, današnjim učenicima je sve teže naći mjesto u društvu i samostalno razvijati vrijednosti koje im omogućuju da budu aktivni i produktivni sudionici u svojem socijalnom okruženju.

Projekt je u potpunosti financiran iz bespovratnih sredstava EU u ukupnom iznosu od 180.000 eura, a usmjeren je ka poboljšanju samopouzdanja, društvenih vještina i emocionalne inteligencije kod učenika. Uključuje brojne aktivnosti na razini partnerstva i na razini škola koje pridonose razvoju njihove pozitivne osobnosti u cilju pronalaženja modela za uspješan život u cjelini.

Glavni koordinator projekta je njemačka škola, a ostale partnerske škole su iz našega Umaga, Poljske, Grčke i Italije.

Projekt je podijeljen u šest radnih modula od kojih se pet bave emocionalnim, društvenim, fizičkim, mentalnim i duhovnim blagostanjem, a posljednji obuhvaća sve što smo naučili u projektu, završno vrednovanje i evaluaciju našega rada. Za vrijeme pet projektnih tjedana sudionici iz svih pet škola bit će aktivno uključeni u aktivnosti učenja, poučavanja i usavršavanja koje se baziraju na gore spomenutim dimenzijama zdravlja i blagostanja. Projektni tjedni održat će se Italiji, Grčkoj, Hrvatskoj, Poljskoj i Njemačkoj, a na njima će sudjelovati po tri učitelja i četvero učenika iz svake partnerske škole.

Autori projekta žele uvjeriti mlade ljude da mogu puno toga napraviti kako bi se osjećali ispunjeno i sretno te im pomoći u razvoju samopouzdanja i osjećaja vlastite vrijednosti.

Po završetku dvogodišnjeg projekta, svi sudionici bi trebali osvijestiti važnost emocionalne inteligencije u obiteljskim, vršnjačkim, društvenim i profesionalnim odnosima s drugima.

Tijekom trajanja projekta proizvest ćemo brojne materijalne i digitalne uratke, koristeći široku lepezu dostupnih online digitalnih alata, platformi i aplikacija koji će biti objavljeni na službenoj web stranici projekta, eTwinning platformi, YouTube kanalu, Pinterest platformi, blogu i društvenim mrežama. Planiramo objaviti i članak o projektu na Wikipediji i proizvesti e-knjigu pod nazivom “Tajne učenja”.

U nastavku možete preuzeti prezentaciju i plakate projekta.

Koordinatorica projekta za hrvatsku školu: Alenka Banić Juričić, prof.

Erasmus+_projekt.pdf (1.24 MB)
Erasmus_LL_Poster_Alenka.pptx (3.24 MB)

« Prosinac 2019 »

Popis udžbenika 2017./2018.

Trenutno nema raspisanih natječaja za radna mjesta. Više o natječajima za radna mjesta možete pratiti pod rubrikom "Natječaji za radna mjesta i javni pozivi".

Osnovna škola Marije i Line Umag / Školska 14, HR-52470 Umag / www.os-marijeiline-umag.skole.hr / ured@os-marijeiline-umag.skole.hr