Autor: Adela Granić, 11. 2. 2015.

OŠ MARIJE I LINE, UMAG OSVOJILA 1. MJESTO

NA ŽUPANIJSKOM NATJECANJU „ČITANJEM DO ZVIJEZDA“

U utorak, 10. veljače 2015. OŠ Marije i Line bila je domaćin županijskog natjecanja „Čitanjem do zvijezda“, natjecanja iz znanja i kreativnosti. Osim naše škole natjecale su se tri učenice OŠ Ivana Batelića, Raša i troje učenika OŠ Ivana Gorana Kovačića, Čepić. Njihova mentorica je Romina Miletić, prof. i dipl. bibliotekar. Našu školu predstavljale su četiri učenice, a njihove mentorice su Jelena Paić Hrbat i Mirela Jovičić.

Svi sudionici natjecanja

Sara Martinović otvorila je natjecanje pročitavši ulomak iz knjige Psima ulaz zabranjen:

Što je potrebno maloj djeci da odrastu? Mlijeko, keksi i priča za laku noć. Dobro, mlijeko se može zamijeniti sokom, a keksi se mogu, iako to uopće nije domišljato, zamijeniti špinatom i pireom od krumpira, ali priča za laku noć? Priča za laku noć sigurno se ne može ničim zamijeniti! U njoj se nalaze vitamini kojih nigdje drugdje nema!

Sara Martinoć pročitala je ulomak iz knjige

Nakon uvodnog dijela učenici su pristupili pisanom dijelu kviza koji je trajao 45 minuta.

Natjecatelji su odgovarali na pitanja iz knjiga: Zagrebačka priča Blanke Dovjak – Matković, Pokajnik Milene Mandić i Moja slavna prijateljica Ivane Guljašević. Uslijedilo je predstavljanje plakata na temu prijateljstva. Plakat je trebao biti nadahnut knjigom Moja slavna prijateljica autorice Ivane Guljašević. Eliza Vickić iz OŠ Ivana Gorana Kovačića, Čepić predstavila je svoj plakat posvetivši ga svim zaljubljenim, nestašnim i usamljenim tinejdžerima. Ivona Novak iz OŠ Marije i Line, Umag svojim plakatom je htjela pokazati kako prijateljstvo ima važno mjesto u ljudskom životu, a Stefani Ilić iz OŠ Ivana Batelića, Raša je na svojem plakatu nacrtala slomljeno srce koje je pokušala ponovno spojiti koncem, kao prijateljski odnos između Mije i Lorene.

Ivona Novak predstavlja plakat

Eliza Vickić predstavlja plakat

Stefani Ilić predstavlja plakat

Članovi Povjerenstva u sastavu: Romina Miletić, prof. i dipl. bibliotekar, Jelena Paić Hrbat, prof. i dipl. knjižničar, Mirela Jovičić, prof. i Jelena Zec, mag. su nakon provedenog pismenog dijela natjecanja, ispravljenih ispita i usmenog predstavljanja plakata utvrdili konačan poredak:

1.      mjesto u pismenom dijelu i predstavljanju plakata pripalo je OŠ Marije i Line, Umag

2.      mjesto u pismenom dijelu i predstavljanju plakata pripalo je OŠ Ivana Gorana Kovačića, Čepić

3.      mjesto u pismenom dijelu i predstavljanju plakata pripalo je OŠ Ivana Batelića , Raša.

Konačna ljestvica poretka pisanog dijela je sljedeća:

1.      mjesto – ukupno 94 boda (Ana Cerovski, 33 boda; Emili Alagić, 32 boda; Sara Martinović, 29 bodova)

2.      mjesto – ukupno 79 bodova (Eliza Vickić, 29 bodova; Paulo Honović, 29 bodova; Ema Laginja, 21 bod)

3.      mjesto – ukupno 77 bodova (Aida Suljić, 30 bodova; Stefani Ilić, 27 bodova; Edina Halilović, 20 bodova).

Zadovoljstvo nakon proglašenja pobjednika – Ana i Ivona iz ekipe OŠ Marije i Line

Ekipa OŠ Ivana Gorana Kovačića osvojila je 2. mjesto

Ekipa OŠ Ivana Batelića osvojila je 3. mjesto

Škole koje su na ovom natjecanju osvojile 1. i 2. mjesto natjecat će se na državnom natjecanju u Čakovcu 24. travnja 2015.

Svi natjecatelji dobili su poklon vrećicu Školske knjige, a pobjednice su dobile knjigu Mirele Jovičić Donositelj kamena i klasike hrvatske književnosti u izdanju Matice hrvatske.

Tonka Čikeš, 8.c

Voditeljica Novinarske grupe: Jelena Paić Hrbat, prof. i dipl. knjižničar