Predstava

Autor: Adela Granić, 26. 6. 2014.

Sedmaši odgledali predstavu „Nasilje, za nasilje nema opravdanja“

U sklopu nacionalnog projekta prevencije nasilja, koji se provodi u našoj školi, svi sedmaši Bujštine odgledali su dojmljivu predstavu u režiji Zijaha Sokolovića

U petak, 30.5.2014. održana je predstava: “NASILJE, ZA NASILJE NEMA OPRAVDANJA” u dvorani POU-a ,,Ante Babić´´za sve sedme razrede osnovnih škola Bujštine. U predstavi su glumili: Petra Kurtela i Vedran Komerički, a režiju potpisuje  Zijah Sokolović. Tema je bila nasilje svih oblika: fizičko, psihičko, seksualno i ekonomsko.

Publika je odlično primila predstavu

Cilj predstave bio je  predočiti kako nasilje izgleda u svakodnevnom životu, koje posljedice nasilja trpe djeca te kako ona nasljeđuju takvo ponašanje i primjenjuju ga u stvarnome životu. Predstava je bila puna različitih primjera iz svakodnevnog života, kao npr. psihičko i fizičko nasilje koje je najzastupljenije. Predstava je imala dobar učinak, jer su je mnogi pozitivno ocijenili. Razne situacije nasilja viđene  na predstavi možemo spriječiti svojim nenasilnim djelovanjem. Mnogi su se udubili u predstavu i shvatili je ozbiljno, što znači da su glumci odradili dobar posao.

Glumci Petra Kurtela i Vedran Komerički

PORUKA: nasilje ne smijemo podcjenjivati, jer može biti opasno. Ne smijemo braniti nasilnika, nego reći nekome da si žrtva nasilja. Jedino ako o nasilju progovorimo, onda ga možemo spriječiti!

Dora Drlje, 7.d

Foto: Jelena Paić Hrbat, prof. i dipl. knjižničar