Autor: Adela Granić, 10. 6. 2014.

Na vrhu nakon 35 godina – rukometaši ŠŠD-a „Mladost“

Županijsko prvenstvo školskih športskih društava osnovnih škola u RUKOMETU ZA DJEČAKE održano je 4. ožujka 2014. u Rovinju. Naši rukometaši, odnosno članovi ŠŠD-a “Mladost” bili su najbolji u konkurenciji 8 skupina pod vodstvom Roberta Ipše i Vedrane Gržinić.

Pobjeda ih je dovela do poluzavršnice u Rijeci gdje su ponovili uspjeh i izborili pravo nastupa u finalu.

Na završnici rukometnog prvenstva osnovnih škola u Poreču koje se održalo od 28. travnja do 30. travnja 2014. naši rukometaši osvojili su 1. mjesto i nakon 35 GODINA POSTALI PRVACI OSNOVNIH ŠKOLA HRVATSKE. Za pobjedničku ekipu igrali su: Josip Maurović (6.b), Andrea Manić (6.d), Tin Sirotić (6.d), Roko Blašković (7.b), Jan Manić (7.b), Lovre Labura (7.c),  Luka Krupić (7.d), Marin Sinčić (7.d), Alen Ćurčibašić (8.b), Dino Horozović (8.b), Jan Koler (8.b), Gabrijel Buvinić (8.e),  Luka Maros (8.e) i Sebastijan Matijević (8.e).

Zajednička fotografija pobjednika

Ovakav uspjeh bio je povod intervjua s Dinom Horozovićem, kapetanom rukometne ekipe i Marinom Sinčićem.

Intervju s Dinom:

- Tko te postavio za kapetana ekipe?

- Profesorica Vedrana je tako odlučila, očito je vidjela da imam potencijal da budem vođa.

- Koliko godina treniraš rukomet?

- Od 1. razreda, dakle, 8 godina. Na početku me trenirao Goran Sinčić, na prijelazu iz mini rukometa u velike trenirao me Boris Lisica.  jednu godinu trenirao me Suad Žepčan, a prof. Vedrana nas trenira kao školsku ekipu. Nakon 2. godine preuzeo je ekipu Bruno Maros i on nas već 3. godinu trenira i moram reći da me najviše naučio i uz njega sam postao odlični rukometaš.

- Opiši nam vaš put do finala.

- Na Županijskom u Rovinju pobijedili smo ekipe iz OŠ Jože Šurana, Višnjan, zatim ekipe OŠ Matije Vlačića, Labin i OŠ VLadimira Nazora iz Pazina. Domogli smo se finala i u polufinalu smo pobijedili OŠ Stoja iz Pule. Nakon toga na Međužupanijskom u Rijeci igrale su samo četiri ekipe. U finalu smo pobijedili OŠ Zamet iz Rijeke i ta pobjeda nas je odvela na Državno u Poreč. Prvu utakmicu igrali smo protiv OŠ Ludbreg i pobijedili smo ih. Drugu smo igrali protiv OŠ Antun Mihanovića iz Zagreba. U utorak igrali smo polufinale protiv OŠ Kamen-Šine iz Splita. U finalu smo ponovno igrali s Ludbregom. Bila je napeta utakmica, a u zadnjim minutama smo se odlijepili i pobijedili!

- Kakav je osjećaj biti u finalu?

- Fantastičan! Nismo ni sanjali da ćemo doći do finala, a kamoli da ćemo pobijediti.

Podjela medalja

Intervju s Marinom:

- Tko te sve trenirao?

- Na mini rukometu Goran Sinčić i Robert Ipša, a kada sam prešao na veliki rukomet Bruno Maras.

- Koliko treniraš na tjedno?

- Treniram 4-5 puta tjedno.

- Kakav je osjećaš bio kada ste izašli na teren u finalu?

- Bilo ju puno osjećaja, ali je uglavnom prevladavala sreća. Bili smo jako sretni što možemo postići nešto što naša škola nije uspjela u 35 godina. Bili smo stvarno sretni i stvarno smo željeli osvojiti to finale!

- Osim učenika ove škole, je li bilo još nekoga na tribinama dok ste igrali finalnu utakmicu?

- Bilo je učenika iz Poreča, učenika iz osnovnih i srednjih škola. Za nas su navijali članovi naših obitelji i ravnatelj Škole.

Marin Sinčić i Dino Horozović

- Jeste li već ranije bili u finalu sa školom?

- Ovo nam je prvo finale od kada igram.

- Dino odlazi sljedeće godine, jeste li mislili već o novome kapetanu?

- Jesmo, ali to će prof. Vedrana odlučiti.

- Misliš li nastaviti karijeru?

- Da. Želim profesionalno igrati ili u Njemačkoj ili u Francuskoj jer su tamo najbolje rukometne lige.

- Zašto ne u nekom hrvatskom klubu?

- Zato jer je jedini veći klub “Croatia osiguranje Zagreb”.

- Kada bi te jednog dana pozvali da igraš za reprezentaciju Hrvatske, bi li se odazvao?

- Pa jedino kad bi me zvali s navršenih 30 godina jer bi tada bio već pri kraju karijere, ali ne bih se odazvao nikako prije.

- Zahvaljujem na razgovoru.

Tonka Čikeš, 7.c

Voditeljica Novinarske grupe: Jelena Paić Hrbat, prof. i dipl. knjižničar