Autor: Adela Granić, 2. 4. 2013.

USPJESI NAŠIH UČENIKA NA ŽUPANIJSKIM NATJECANJIMA

Tema ovogodišnjeg LIK-a, odnosno natjecanja-izložbe učenika osnovnih škola iz područja vizualnih umjetnosti i dizajna, bila je eko etno moda. U kombiniranoj oblikovnoj tehnici/ assemblage učenici su građenjem, spajanjem i variranjem stvorili odjevne predmete koristeći otpadne materijale. Na taj način shvatili su važnost očuvanja eko sustava, etno baštine, vode te reciklaže koja može stvoriti estetsko djelo.

Na Županijskom natjecanju za učenike od 5. do 8. razreda održanom u Čakavskoj kući u Žminju 1. ožujka 2013. Povjerenstvo je odabralo 15 radova koji se prosljeđuju na Državno natjecanje. Među odabranim radovima su i radovi naših učenika,  Ivone Novak (mentorica: Danica Sardelić, prof.) i Stefana Mandića (mentorica: Heidi Branković, nast.).

Novinarski radovi naše Škole predloženi su na Državnu smotru LiDraNo 2013., a to su: Najbolji među najboljima, učenice Ivone Novak, 5.d (mentorica: Vesna Janjiš, prof.) i Razgovor s glumcem Robertom Kurbašom, učenice Tonke Čikeš, 6.c (mentorica: Jelena Paić Hrbat).

3. mjesto u C kategoriji (odnosno učenika koji se talijanskim služe i kod kuće)  na Županijskom natjecanju iz talijanskoga jezika, koje je održano u našoj školi 28. veljače 2013., osvojio je Natan Radetić (8.a) pod mentorstvom Antonijete Matošović, prof.             Chiela Klessinger (8.a) osvojila je 2. mjesto u B kategoriji, odnosno učenika koji su živjeli u Njemačkoj, na Županijskom natjecanju iz njemačkoga jezika  održanonom 4. ožujka 2013. u Raši. Mentor joj je Vladimir Samaržija, nast.

Na Županijskom natjecanju iz geografije održanom 6. ožujka 2013. u OŠ Vodnjan Tonka Čikeš je pod vodstvom nast. Štefanije Kaligari osvojila 2. mjesto u kategoriji 6. razreda, dok je 3. mjesto u kategoriji 7. razreda osvojila Mia Matea Velenik (7.c) pod vodstvom Tonka Čikeša, prof.

Kolegice iz 8.a razreda Fiona Shahini i Jelena Bošnjak (mentorica: Sanja Zakinja, prof.) dijele 3. mjesto na Županijskom natjecanju iz biologije koje se održalo 14. ožujka 2013. u rovinjskoj školi “Bernardo Benussi”.

Županijsko natjecanje iz informatike održano je 20. veljače u pulskoj OŠ Veli Vrh. Učenici osnovnih škola natjecali su se u četiri kategorije: Algoritmi-LOGO, Algoritmi-Basic/C/C++/Pascal, Osnove informatike i Razvoj softvera. U konkurenciji 6. razreda Bojan Gerekarovski (6.e) osvojio je 3. mjesto u kategoriji Algoritmi-LOGO (mentor: Klaudio Burolo, nast.). Što se tiče sedmaša, u istoj kategoriji, Luka Glavočić (7.b) osvojio je 2., a Frane Batagelj (7.b) 3. mjesto, obojica pod vodstvom Klaudija Burola.

Jelena Paić Hrbat, prof. i dipl. knjižničar