Nagrade

Autor: Adela Granić, 5. 2. 2013.

Nagrađeni najuspješniji u školskom sportu

Svečana podjela priznanja najuspješnijim u školskom sportu u prošloj školskoj godini održana je ovog tjedna u umaškoj Osnovnoj školi Marije i Line. Podjelu je uz umašku Osnovnu školu organizirao Školski športski savez Istarske županije, a priznanja su podijeljena u osam kategorija. U kategoriji osnovnih škola najuspješnijim su proglašeni Školsko športsko društvo (ŠŠD) Mladost iz OŠ Marije i Line iz Umaga, ŠŠD Mladost iz pazinske OŠ Vladimira Nazora te ŠŠD Poreč iz OŠ Poreč. ŠŠD Mate Balota iz istoimene porečke srednje škole proglašen je najuspješnijim u kategoriji srednjih škola, a priznanja su dobili i ŠŠD Srednjoškolac i pazinske Gimnazije i strukovne škole te ŠŠD Mladost iz rovinjske Srednje škole Zvane Črnje. Dalibor Radović i Jadranka Červar iz pazinske OŠ Vladimira Nazora i Vedrana Gržinić iz OŠ Marije i Line najuspješniji su mentori u osnovnim školama, a Anton Malnar iz SŠ Mate Balote, Franjo Ivanišević iz SŠ Zvane Črnje te Sanja Cvitić iz pazinske Gimnazije i strukovne škole dobili su priznanje za uspjeh u kategoriji srednjih škola. Uspješnim osnovnoškolskim športskim društvima proglašeni su Mladost iz OŠ Jože Šurana iz Višnjana, Roverija iz OŠ Jurišići, Fontana iz buzetske OŠ Vazmoslava Gržalja, Galeb iz OŠ Jurja Dobrile u Rovinju te Polet iz bujske OŠ Mate Balota. Uspješni u kategoriji srednjih škola bili su Gimnazijalac iz pulske Gimnazije, Brig iz Gospodarske škole Buje, Duga iz labinske SŠ Mate Blažine te Zmaj iz SŠ Vladimira Gortana iz Buja. Uspješnim mentorima proglašeni su Vladimir Relić i Stanko Družeta iz pazinske OŠ Vladimira Nazora, a u kategoriji srednjih škola uspješni su bili Ivan Miličić iz pazinske Gimnazije i strukovne škole te Đeni Blarežina iz pulske Gimnazije.

J. PRODAN

Tekst pruzet iz Glasa Istre od 1. veljače 2013.

Fotografije pogledajet u Foto galeriji